Kobiety rządzą w biznesie

40% – tyle stanowisk kierowniczych zajmują kobiety w polskich firmach. LOXX wspierając stowarzyszenie Ladies First podkreśla, jak ważne jest umacnianie wizerunku kobiet zaangażowanych zawodowo i odnoszących sukces.
Czy w społeczeństwie polskim nadal panuje przekonanie, że stanowiska kierownicze zajmują głównie mężczyźni? Jest to pytanie, które w dalszym ciągu budzi wiele emocji.
Z badań „Woman in Business 2017”, które opracowała firma Grand Thorton wynika, że stanowiska dyrektorskie, kierownicze, czy zarządy, zajmowane są już przez ok. 40 % kobiet.

Polska wyprzedza tym samym wiele krajów, np. Niemcy, czy Japonię, gdzie kierownicze stanowiska są w firmach niestety rzadkością.
Jak te dane mają się w przypadku branży logistycznej? Firma LOXX jest przykładem, potwierdzającym, że rola kobiet w biznesie jest bardzo ważna. Niemal połowa zespołu spółki to kobiety, które zajmują też stanowiska kierownicze.
LOXX należy również do Stowarzyszenia Liderek w biznesie „Ladies First”, które skupia w swoim zasięgu osoby płci pięknej zarządzające w przemyśle, logistyce, czy nieruchomościach. LOXX wspiera takie inicjatywy, pozwalające na wymianę wiedzy i doświadczeń oraz wzmacniające pozycję kobiet jako ekspertek w danej dziedzinie.