Z grupą LOXX w transporcie drogowym do Chin.

Od października 2015 roku Spółka LOXX oferuje wyjątkową usługę – transporty drogowe do Chin. Są to regularne transporty od ładunków drobnicowych, pojedynczych palet do transportów częściowych i całopojazdowych.

Ładunki konsolidowane są w Gelsenkirchen w Niemczech, a następnie wysyłane do Khorgos – miasta przy granicy Chińsko – Kazachskiej. Samochody wyjeżdżają raz w tygodniu i transportują ładunki przez Polskę, (gdzie następuje konsolidacja i doładunek przesyłek z południowej Europy) Białoruś, Rosję i Kazachstan. W ciągu 16-18 dni od daty załadunku przesyłki docierają do Chin. Transporty całopojazdowe odbierane są od nadawcy w dowolnym czasie i wysyłane bezpośrednio do Chin. Z Khorgos towary są dowożone m. in. do Urumqi – miasta w północno-zachodnich Chinach o statusie prefektury miejskiej. Okręg ten liczy ponad 2 mln mieszkańców.

Nasza nowa usługa wypełnia niszę rynkową, dotyczącą transportów drogowych do Chin oraz stanowi doskonałą alternatywę dla szybkiego, ale drogiego transportu lotniczego i długich szlaków morskich.

Oferta stworzona jest dla B2B oraz dla spedytorów wyspecjalizowanych w transporcie morskim i lotniczym, którzy chcą sprzedawać dodatkowe usługi za pomocą transportu drogowego. Zapotrzebowanie na takie rozwiązanie można zaobserwować m.in. w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, przemyśle chemicznym i tekstylnym .

Pomysł wprowadzenia nowej usługi zdobył też poparcie w świecie politycznym Chin. Podczas oficjalnej wizyty w Pekinie wicekanclerza i ministra gospodarki i technologii Niemiec Pana Sigmara Gabriela – Günter Weber – Dyrektor Zarządzający LOXX Holding przedstawił nowy projekt. Komisja NDRC (National Development and Reform Commission) okazała duże zainteresowanie ruchem samochodów ciężarowych do Chin oraz tym, że Spółka LOXX wspiera inicjatywę : „jeden pas – jedna droga”.

W ciągu ostatnich pięciu lat Firma LOXX udowodniła, że jest w stanie zorganizować transporty drogowe obejmujące ogromne odległości. W 2010 roku zaczęła rozwijać bezpośrednie transporty drobnicowe do Syberii: do miast Perm, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Kemerowo. Początkowo branża logistyczna podchodziła sceptycznie do tego pomysłu, jednak dzisiaj możemy potwierdzić swój sukces w powodzeniu misji „ dotrzemy tam, gdzie nie mogą dotrzeć inni”. Obecnie za pośrednictwem LOXX towary dostarczane są do 15 miejsc docelowych w Rosji w tym do dalekich miast Krasnojarsk i Irkuck.