NOWOŚCI W SERWISIE WŁOSKIM

Jeśli jesteś eksporterem lub importerem towarów na rynek włoski, koniecznie przeczytaj o naszych nowościach. Już od września przyspieszamy i zwiększamy częstotliwość wyjazdów aut z Włoch do Polski.

Wymiana handlowa Polska <> Włochy

Włochy to niewątpliwie jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski, zarówno pod względem wolumenu eksportu, jak i importu. Co więcej, jest to rynek, w którym polscy przedsiębiorcy przetarli szlaki i z sukcesami konkurują z lokalnymi produktami, czy też produktami importowanymi z wielu innych krajów.  Polska również stanowi atrakcyjny rynek dla włoskich przedsiębiorców. Szacuje się, że w Polsce funkcjonuje obecnie ok. 3 tys. firm z włoskim kapitałem. Import z Włoch ustępuje jedynie Niemcom.

Co eksportujemy do Włoch?

Przede wszystkim panuje duże zapotrzebowanie na polskie maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz ich części. Istotne znaczenie w eksporcie mają ponadto wyroby metalurgiczne, produkty spożywcze, artykuły rolno-spożywcze, a także wyroby włókiennicze.

Import z Włoch

Nadal w znacznym stopniu przoduje nad eksportem. Struktura importu jest bardzo zbliżona do struktury eksportu. 30% towarów sprowadzanych z Włoch stanowią maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne. Środki transportu, metale nieszlachetne i produkty wytwarzane przy ich użyciu plasują się na kolejnym miejscu.

Udoskonalony włoski serwis

LOXX stale poszukuje nowych rozwiązań, które ułatwią polskim importerom rozwój ich biznesu, poprzez szybki transport towarów z Włoch i dystrybucję na terenie Polski do swoich kontrahentów. Od września auta liniowe z Mediolanu będą wyjeżdżały dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek. Dzięki współpracy z włoskimi partnerami przesyłki transportowane są z dowolnego miejsca we Włoszech.
Dodatkowo również od września otwieramy nową, bezpośrednią linię eksportową z naszego oddziału Katowice do Włoch. Auta liniowe będą wyjeżdżały do Włoch w każdy piątek. Obecna linia z Poznania funkcjonuje w trybie codziennym.

Pobierz broszurę >>
Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wycenę tak szybko jak to możliwe.

Dział sprzedaży:

Tel. + 48 22 205 26 60,
e-mail: sprzedaz@loxx.pl