Rhenus przejmuje grupę LOXX

W marcu 2021 doszło do przejęcia Grupy LOXX przez firmę Rhenus Logistics – międzynarodowego dostawcę kompleksowych rozwiązań logistycznych w obszarze transportów drogowych, lotniczych , morskich, usług magazynowych i logistyki kontraktowej. Rhenus Logistics  swoim zasięgiem obejmuje 750 lokalizacji na terenie całego świata  i zatrudnia ponad 33.000 pracowników.

Rhenus, który od ponad 100 lat wspólnie ze swoimi  klientami  buduje ich przewagę konkurencyjną , zdecydował się na to przejęcie, by uzupełnić swoją europejską sieć transportu drogowego. Przejęcie  dotyczy nie tylko głównej spółki LOXX z siedzibą w Gelsenkirchen w Niemczech, ale także naszych trzech oddziałów operacyjnych zlokalizowanych w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. 

Lokalizacje Grupy LOXX idealnie uzupełniają istniejącą europejską sieć transportu drogowego Rhenus ze względu na wyraźną internacjonalizację, a także różnorodność kulturową i kompetencje pracowników. LOXX historycznie był silnie związany z Europą Wschodnią, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat rozwinął się przez nawiązanie relacji z Europą Zachodnią, aby stać się międzynarodowym dostawcą pełnego zakresu usług.

W świetle postępującej konsolidacji rynków drobnicowych i rosnących wymagań w sektorze IT w ramach procesu cyfryzacji, wierzymy, że będziemy cieszyć się lepszymi możliwościami wzrostu i rozwoju, ulepszonymi usługami dla naszych klientów, a dla naszych pracowników jasną perspektywą przyszłości Grupy LOXX poprzez bycie częścią Rhenus.