csm_buerogebaeude_header_07_8145943f55
csm_gelsenkirchen_logistikzentrum1_header_01_fb28abc74a
csm_pv-anlage_header_01_f5a63a6116
previous arrow
next arrow

LOXX - firma logistyczna

  • Mamy ponad 100 lat doświadczenia w organizowaniu transportów międzynarodowych na rynkach wszystkich kontynentów.
  • „Logistyka łączy Świat” – oto nasze motto. Uważamy bowiem, że poprzez logistykę nie tylko uczestniczymy w wymianie towarów, ale przede wszystkim zbliżamy ludzi i kultury.

LOXX jest firmą logistyczną z rodzinnymi korzeniami. Jej początki sięgają 1977 roku, kiedy to powstał pierwszy oddział firmy w Essen. We wczesnym okresie przedmiotem naszej działalności było organizowanie transportu towarów do Europy Wschodniej. Wkrótce poszerzyliśmy naszą ofertę o kraje Europy Zachodniej, Rosję oraz Azję. Profesjonalizm usług, który zapewniamy naszym Klientom, jest możliwy dzięki międzynarodowemu zespołowi LOXX. Nasi pracownicy świetnie znają obsługiwane kraje, sami z nich bowiem najczęściej pochodzą. Doskonale się orientują w specyfice lokalnych kultur i społeczności, znają też lokalne języki.

W marcu 2021 doszło do przejęcia Grupy LOXX przez firmę Rhenus Logistics – międzynarodowego dostawcę kompleksowych rozwiązań logistycznych w obszarze transportów drogowych, lotniczych , morskich, usług magazynowych i logistyki kontraktowej. Rhenus Logistics  swoim zasięgiem obejmuje 750 lokalizacji na terenie całego świata  i zatrudnia ponad 33.000 pracowników.