csm_gelsenkirchen_logistikzentrum1_header_01_fb28abc74a

Siedziba LOXX: Gelsenkirchen

Od 2000 roku siedziba firmy LOXX Holding mieści się w Gelsenkirchen, w Zagłębiu Ruhry. Centralne położenie zapewnia nam łatwy dostęp do sieci drogowej. Dzięki temu docieramy do prawie dziesięciu milionów odbiorców w promieniu 50 kilometrów.

Centrum logistyczne LOXX powstało na odrestaurowanym terenie byłej kopalni Graf Bismarck. Budowa firmy akurat w tym miejscu jest także doskonałym przykładem naszego aktywnego wkładu w zmiany strukturalne Zagłębia Ruhry. W okresie naszej piętnastoletniej obecności w Gelsenkirchen, potroiliśmy zatrudnienie, stwarzając tym samym wiele nowych miejsc pracy. Aktualnie, w Gelsenkirchen, zatrudniamy 320 pracowników, w tym 210 w obszarze operacyjnym i 110 w strefie obsługi magazynowej.

Centrum logistyczne Gelsenkirchen

W Gelsenkirchen zrealizowaliśmy wizję nowoczesnego centrum logistycznego. Nasze biura i magazyny są nie tylko funkcjonalne i przestronne, ale także zapewniają przytulną atmosferę pracy. Za udany projekt elewacji zewnętrznej otrzymaliśmy w 2002 roku nagrodę przyznaną przez Stowarzyszenie Niemieckich Architektów (BDA). Podczas każdej rozbudowy, jesteśmy wierni naszemu stylowi.

Działalność logistyczna w Gelsenkirchen

W centrum logistycznym w Gelsenkirchen przy Emscherstraße mamy 17.000 m² powierzchni przeznaczonej do działalności logistycznej i magazynowej:

  • 10.000 m² to powierzchnia przeznaczona na cross-docking w krajowym i międzynarodowym transporcie towarów,
  • dodatkowe 7.000 m² to powierzchnia w oddzielnym budynku, przeznaczona wyłącznie do obsługi magazynowej w ramach logistyki kontraktowej.

Wszystkie hale są nowoczesne i przyjazne środowisku. 93 bramy przeładunkowe zapewniają szybki rozładunek i transport nawet w godzinach szczytu.

Odwiedź stronę www.loxx.de i dowiedz się więcej.

LOXX PAN EUROPA

Grupa LOXX, poprzez swoją spółkę zależną LOXX Pan Europe GmbH w Tamm, jest reprezentowana w obszarze metropolitalnym Stuttgart. Ponad stu pracowników generuje w Tamm obroty w wysokości przekraczającej 30 mln euro rocznie (dane za 2014 r.).W centrum logistycznym w Tamm dysponujemy halą o  powierzchni 8.000 m²  dedykowaną przeładunkom towarów oraz obsłudze logistycznej. Przez ponad 25 lat obecności w Tamm, poza organizowaniem międzynarodowych transportów drogowych, nabyliśmy specjalistyczną wiedzę w dostarczaniu towarów do Mongolii oraz obsługi i przewozu sprzętu AGD.Od roku 1994 LOXX Pan Europa GmbH posiada certyfikat DIN EN ISO 9001. W styczniu 2013 roku zostaliśmy również nagrodzeni mianem „preferowany dostawca” przez firmę Robert Bosch GmbH w dziedzinie transportu lądowego.

Odwiedź stronę http://www.pan-europa.de/ i dowiedź się więcej.